• Česky
  • English
  • Facebook

Kalendář akcí

Datum a časPopis akceMístoPřílohyPoznámka
14.09.2019 (So)
 10:00
Erbovní slavnosti 2019
Krátké vystoupení Lumíru na královopolských Erbovních slavnostech na nádvoří (popř. v aule) kartuziánského kláštera v Králově Poli. Následně je možné prohlédnout zrekonstruované prostory fakulty (vstup volný). 
FIT VUT Brno (Božetěchova 1/2, Brno-Královo Pole) KartuzianskyKlaster.png
 
05.10.2019 (So)
 15:00
Festival óda na radost
Vystoupí orchestry Musikalische Vereinigung Botnang ze Stuttgartu, Mr. Swing z Brna; pěvecké sbory Vídeňský zpěvácký spolek krajanů Lumír z Rakouska, Brněnský filharmonický sbor Beseda Brněnská, Gloria Brunensis a Choirchestra z Brna.
Více 
Semilasso, Brno - Královo Pole Plakat A3 se stinem.jpg
Koupit vstupenku 
30.06.2019 (Ne)
 18:30
Sbor mladých amerických zpěváků Boston City Singers rozzáří Červený kostel v Brně pestrým hudebním programem zaměřeným na oslavu svobody. Zazní hudba židovská, japonská a novozélandská, tradiční jihoafrické, brazilské a jamajské skladby a černošské spirituály.

Český (nebo moravský??? :-) ) sbor Lumír doplní vystoupení o skladby z období renesance, Dvořákovy Biblické písně, ale i o Morituri te salutant Karla Kryla. Pro porovnání uvedeme také něco z našeho folklóru....

Vstupné dobrovolné 
Červený kostel Plakat A3.jpg
 
19. červen 2019

Letní sezóna končí, připravujeme se na podzim

Logo 2019 Milí příznivci pěveckého sboru Lumír!

Po čase si Vás dovolujeme informovat o naší činnosti a samozřejmě Vás pozvat na naše koncerty.
Poslední červnový den, v neděli 30. 6., nás čekají hned 2 "akce" v Brně:
- dopoledne (od 9 h.) doprovod při poutní mši na Petrově,
- večer koncert s americkým sborem Boston City Singers v Červeném Kostele (od 18,30).

Po prázdninové odmlce nás čekají hned v záři tradiční Erbovní slavnosti (14. 9.).
V říjnu Vás již nyní zveme na festival ke krásnému 155. výročí od založení PS Lumír! Uskuteční se v sobotu 5. října v brněnském Semilassu. Budeme hostit několik sborů a dokonce i německý dechový orchestr Musikalische Vereinigung Botnang (M.V.B.) ze Stuttgartu, který nás hostil letos na přelomu dubna a května.

K našemu výročí nám pan Radovan Kret vyrobil krásné nové logo. Můžete sami posoudit, jak se povedlo.

Krásné léto přeje
Váš Lumír


23. březen 2019

Jarní sezóna

nedvědice 201903 Sluníčko nás stále častěji láká na jaro a Lumír má za sebou první soustředění v Nedvědici nedaleko hradu Pernštejn. Spolu s dirigentem Františkem Ostrým nás nyní připravuje i Peter Loydl - absolvující student bakalářského studia Duchovní hudba. Výsledky jeho snažení můžete vidět a hlavně slyšet 16. dubna 2019 od 19 h. v jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie (Jezuitská 5) v Brně.
Ještě před tímto koncertem vystoupí PS Lumír tradičně v Masarykově onkologickém ústavu v galerii Žlutý kopec a to v úterý 9. 4. 2019 od 15,30 h. 
Jste srdečně zváni!

PS: Na webu máme novou sekci HUDEBNÍ UKÁZKY. Najdete ji v menu O nás. Obsah budeme průběžně doplňovat o novější, ale i starší záznamy.