• Česky
  • English
  • Facebook

Kalendář akcí

Datum a časPopis akceMístoPřílohyPoznámka
23.05.2020 (So)4. Boskovické zpěvobraní
Nesoutěžní přehlídka pěveckých sborů 
Zámek Boskovice   
03.06.2020 (St)Velký jarní koncert u Milosrdných bratří
Na žádost fanoušků nově uspořádáme v Brně i velký jarní koncert :-) Těšíme se na shledání! 
Sál konventu Milosrdných bratří, Brno, Vídeňská   
05.06.2020 (Pá)Noc kostelů 2020 bude upřesněno   
25.01.2020 (So)
 19:30
Ples tance, swingu a pěveckých sborů budova sokolovny v Brně Řečkovicích (Vážného 19) Plakat Ples.jpg
 
24. březen 2020

Tak trochu jiné jaro 2020

pozadí s rouškou     Přátelé, naše pučící jarní nadšení dočasně pozastavila všem známá výjimečná opatření. Nyní se tedy nemůžeme scházet osobně, sdělovat si, co je nového, jaký má kdo recept a komu co kvete (a také trochu společně zpívat :-) ) Lumír je tu ale s námi již od roku 1864. Za tu dobu prošel rozhodně horšími obdobími. Neleníme a zkoušíme se připravovat individuálně na základě nahrávek od našeho také nelenícího sbormistra Františka Ostrého :-) Ne, že by nám nazpíval tenor, bas, alt i soprán. Chytrou technikou však nahrává skladby jako tzv. MIDI, které si můžeme přehrávat a zpívat si skoro jako v karaoke baru!

Pevně věříme, že jste si na této nové době našli něco pozitivního. Uvidíme, co nám čas přinese... 
Už se na Vás i na sebe moc těšíme!

Vaši Lumíři


1. březen 2020

Jaro 2020

Z plesu 2020 Star Wars Milí návštěvníci. Po vánočních koncertech a prvním ročníku plesu pěveckých sborů přichází na řadu nový jarní repertoár. Brzy nás čekají soustředění, kde budeme pracovat na nových kusech a pilovat a pilovat a pilovat ty, které jsme již započali. 

Na rok 2020 chystáme novinku - VELKÝ JARNÍ KONCERT. Vyslyšeli jsme přání brněnských fanoušků a jako protipól vánočního koncertu chystáme na 3. června 2020 koncert v Sále konventu milosrdných bratří na Vídeňské ulici v Brně. A co pro Vás chystáme? Křižkovského Dar za lásku, Fibichovu Missu brevis, Java Jive od Oaklanda, Drakea a Shawa, něco od Beethovena a... pročpak je u příspěvku ten obrázek vpravo? :-)

Váš Lumír


22. prosinec 2019

Poděkování


Milosrdni_sal Milosrdni_predsali Přátelé, děkujeme za Vaši středeční návštěvu u Milosrdných a krásnou atmosféru, kterou jste vytvořili. Před téměř vyprodaným sálem se zpívalo a hrálo moc hezky. Věříme, že část našeho nadšení a optimismu se vlila i do Vás :-) 

Po Novém roce nás čekají ještě 2 koncerty: 6. 1. 2020 v Řečkovicích a 12. 1. 2020 v Králově Poli - benefice na podporu varhan pro kostel v Králově Poli.
Vánoce v poklidu a píseň na rtech do nového roku přeje PS Lumír