• Česky
  • English
  • Facebook

Kalendář akcí

Datum a časPopis akceMístoPřílohyPoznámka
31.10.2021 (Ne)
 16:30
Tradiční brněnský smíšený pěvecký sbor Lumír Vás zve na koncert do Klášterního kostela Nejsvětější Trojice na Božetěchově ulici v Brně - Králově Poli.

Rádi bychom uctili památku těch, které zásadně zasáhla pandemie COVID-19. Pojďme se v čase Dušiček na chvíli zastavit a rozjímat.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Spolku Varhany pro Královo Pole jako příspěvek na pořízení nových varhan v kostele Nejsvětější Trojice.

Na programu bude mj. requiem Missa pro defunctis in E znám 
Kostel Nejsvětější Trojice v Božetěchově ulici Letáček varhany.jpg
 
02.11.2021 (Út)
 19:00
Tradiční brněnský smíšený pěvecký sbor Lumír Vás zve na koncert do Červeného kostela na Komenského náměstí v Brně.

Rádi bychom uctili památku těch, které zásadně zasáhla pandemie COVID-19. Pojďme se v čase Dušiček na chvíli zastavit a rozjímat.

Na programu bude mj. requiem Missa pro defunctis in E známého autora Jakuba Jana Ryby a Ave verum corpus Wolfganga Amadea Mozarta.

Kromě sboru uslyšíte i cca 15 členný orchestr CORPORA FIDIUM INTENTA a sólisty. Řídí František Ostrý.

Těší 
Červený kostel Brno - Komenského náměstí 218/4, Brno 602 00 Letáček dušičky.jpg
 
28.09.2021 (Út)
 19:00
Oslava 100 let od narození českého skladatele Jana Nováka, který svým stylem navazuje na Leoše Janáčka či svého učitele - Bohuslava Martinů.
Těšit se můžete na vybrané části z Exercia Mythologica a skladby dalších českých autorů zpívaných v latině. 
Brno v Kostele českobratrské církve evangelické ve dvoře Blahoslavova domu (Lidická 79, Brno - střed Plakat Blahoslavuv dum.jpg
 
30. květen 2021

Benefiční zpívání - pomoc v nouzi

ohen zachranene_kote   O víkendu jsme se dozvěděli o nelehké situaci rodiny jedné z našich zasloužilých členek. Rozhodli jsme se tedy, že naše čtvrteční (3. června 2021) neformální zpívání před vinotékou v brněnském Králově Poli benefičním.
Před 2 týdny přišli při požáru o střechu nad hlavou včetně veškerého vybavení i osobních věcí. Naštěstí jsou všichni zdrávi, ale podařilo se jim zachránit jen pár drobností. Nyní je čeká demolice trosek domu a časem snad stavba nového. Dočasně bydlí u příbuzných. 
Podrobnosti k jejich situaci stejně jako možnost přispět ve sbírce naleznete zde:
dobrovolná sbírka - požár v Novosedlech
Předem děkujeme všem, kteří mohou pomoci a učiní tak :-)
Prosíme také o sdílení informace o sbírce dále. 


22. květen 2021

Jarní "advent"

testCovid    Milí příznivci našeho spolku!

Konečně přišlo rozvolňování a my jsme v očekávání lepších zítřků :-) Stále zkoušíme, jak nám nařízení dovolují a opatrně začínáme plánovat první vystoupení. 

Držte nám palce (nebo pěsti), ať se brzy uvidíme!
Lumíři


23. prosinec 2020

Vánoční dárek

    Prosincové vánoční koncerty se letos neuskuteční, a tak jsme si pro Vás připravili malý dárek z našeho fondu nahrávek :-) Sáhli jsme do ledna roku 2018, kdy jsme při vánočním koncertě v kostele v brněnském Komíně zpívali Tůmovu mši Missa secundi toni. Sbor, tak jako nyní, vedl František Ostrý, na varhany hrála Petra Sedláková (t. č. Andrlová).
 
Videozáznam koncertu nebyl původně pořízen pro účely prezentace sboru. Videozáběry z koncertu jsou tedy prolnuty krásnými záběry šumavské krajiny a doplněny fotografiemi sboru z jiných koncertů.
 
Zde uvádíme odkaz ke shlédnutí na Youtube:
dárek na YouTube
 
Video najdete i na našem Facebooku:
dárek na FB 

Krásné svátky a klidnější (nebo akčnější :-) ) rok 2021 přeje
brněnský pěvecký sbor Lumír!