• Česky
  • English
  • Facebook

Kalendář akcí

Datum a časPopis akceMístoPřílohyPoznámka
03.06.2020 (St)Velký jarní koncert u Milosrdných bratří
Na žádost fanoušků nově uspořádáme v Brně i velký jarní koncert :-) Těšíme se na shledání! 
Sál konventu Milosrdných bratří, Brno, Vídeňská   
05.06.2020 (Pá)Noc kostelů 2020 bude upřesněno   
23.05.2020 (So)4. Boskovické zpěvobraní
Nesoutěžní přehlídka pěveckých sborů 
Zámek Boskovice   
5. duben 2020

Roušky na míru pro Žluťák

     Lumíři se spolu se zaměstnanci společnosti Vema minulý týden zapojili do bohulibé činnosti: šití roušek na míru pro Masarykův onkologický ústav v Brně na Žlutém kopci. Jednalo se o speciální roušky s kapsou, kam se vkládá jednorázový nanofiltr od Technické univerzity Liberec. Tato rouška pak chrání jak okolí, tak samotného nositele, jelikož "odchytává" a ničí vysoké procento "oškliváků " v obou směrech :-) A tak se v Brně konalo o víkendu takové malé rouškobraní :-)


24. březen 2020

Tak trochu jiné jaro 2020

pozadí s rouškou     Přátelé, naše pučící jarní nadšení dočasně pozastavila všem známá výjimečná opatření. Nyní se tedy nemůžeme scházet osobně, sdělovat si, co je nového, jaký má kdo recept a komu co kvete (a také trochu společně zpívat :-) ) Lumír je tu ale s námi již od roku 1864. Za tu dobu prošel rozhodně horšími obdobími. Neleníme a zkoušíme se připravovat individuálně na základě nahrávek od našeho také nelenícího sbormistra Františka Ostrého :-) Ne, že by nám nazpíval tenor, bas, alt i soprán. Chytrou technikou však nahrává skladby jako tzv. MIDI, které si můžeme přehrávat a zpívat si skoro jako v karaoke baru!

Pevně věříme, že jste si na této nové době našli něco pozitivního. Uvidíme, co nám čas přinese... 
Už se na Vás i na sebe moc těšíme!

Vaši Lumíři


1. březen 2020

Jaro 2020

Z plesu 2020 Star Wars Milí návštěvníci. Po vánočních koncertech a prvním ročníku plesu pěveckých sborů přichází na řadu nový jarní repertoár. Brzy nás čekají soustředění, kde budeme pracovat na nových kusech a pilovat a pilovat a pilovat ty, které jsme již započali. 

Na rok 2020 chystáme novinku - VELKÝ JARNÍ KONCERT. Vyslyšeli jsme přání brněnských fanoušků a jako protipól vánočního koncertu chystáme na 3. června 2020 koncert v Sále konventu milosrdných bratří na Vídeňské ulici v Brně. A co pro Vás chystáme? Křižkovského Dar za lásku, Fibichovu Missu brevis, Java Jive od Oaklanda, Drakea a Shawa, něco od Beethovena a... pročpak je u příspěvku ten obrázek vpravo? :-)

Váš Lumír